Garanti ve İade Şartları

GARANTİ VE İADE ŞARTLARI

Ürün iade şartlarınız neler?

Özel üretim olmayan ürünleri (mermer ürünlerin çogu özel üretimdir.) teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde vazgeçme hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz. Size kusurlu ulaşan veya kusursuz ulaşıp arıza çıkaran ürünleri değişim yerine iade etmek için 30 gün içerisinde iade başvurusunda bulunmalısınız. İnternetten sipariş ettiğiniz ürünleri size getiren kargo personelinden teslim almadan direk kapıda da iade edebilirsiniz.

İade işlemlerinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Ürünleri teslim aldıktan sonra yapılan iadeler için 0 536 671 17 76 numaralı Natural Taş Marketim' i aramanız durumunda uygun bir zaman belirlenerek ürünler sizden aldırılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünlerdir. İnternet sitemizde gördüğünüz tüm Natural Taş, Traverten, Mermer, Mermer ve Doğal Taş Lavabolar, Kurnalar, Zemin ve Duvar Taşları, "Siparişe Özel" üretilmektedir. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanun gereği "Siparişe Özel" üretilmekte olan ürünlerde iade yapılmamaktadır. Ürünlerin bazılarında ise değişim veya iade yapılabilme imkanı Natural Taş Marketim'in müşteri memnuniyeti gereği yapılmaktadır, fakat iade, değişim işlemlerinde nakliye veya kargo ücretleri iade edilmemektedir.

Siparişe Özel üretim nedir?

İnternet sitemizde gördüğünüz tüm Doğal Taş, Traverten, Mermer, Mermer ve Doğal Taş Lavabolar, Kurnalar, Zemin ve Duvar Taşları, "Siparişe Özel" üretilmektedir. Siparişini verdiğiniz bu ürünler sizin verdiğiniz miktar, renk ve ölçülere göre üretildiğinden bu ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ancak üretim hatası, eksik veya farklı ölçülerde olası hatalı ürünleri de iade edebilirsiniz, bu tür ürün siparişleri mutlaka yazılı yapılmalıdır. Lütfen telefonla siparişlerinizde bile mutlaka yazılı onay maili veya faks isteyiniz.

HASARLI ÜRÜN VE ARIZA İŞLEMLERİ

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?

Ürünlerin teslim edildiği kutularda hasar varsa kesinlikle kargo şirketinden gelen firma personeline tutanak tutturunuz ve ürünleri tek tek kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz. Siparişi teslim aldığımda fark etmemiştim ancak kutuları açtığımda teslim edilen ürünlerin bir tanesinin hasarlı olduğunu gördüm.

Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Ürünler paketlenmeden ve size gönderilmeden önce Natural Taş Marketim tarafından bir araya getirilip, gerekli kontrollerden geçirilip paketlenerek size gönderilmektedir. Yine de gözümüzden kaçan ve size hasarlı olarak ulaştırdığımız bir ürün olması durumunda lütfen teslimat esnasında sipariş verdiğiniz tüm ürünleri kontrol edip ve içerisinde hasarlı ürün olup olmadığını kontrol ediniz. ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü ve ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz. Eğer üründeki hasarı teslimattan sonra fark ettiyseniz 0 536 671 17 76 numaralı telefon'dan hemen Natural Taş Marketim' i arayınız müşteri temsilcimiz size yardımcı olacaktır.

SİPARİŞ İPTALİ 

Siparişim kargoya verilmeden siparişi iptal ettim, param kaç gün içerisinde iade edilir? 

İade işlemi için Natural Taş Marketim tarafından, iade talebiniz işleme alınmaktadır. Banka havale yoluyla yapılan satışların iadesinde paranız en geç 5 gün içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. 

İnternet sitenizden veya telefonla verdiğim siparişlerde, ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir ürünü / tüm sepeti almaktan vazgeçtiğimde kiminle irtibata geçmem gerekir? 

Böyle bir durumda info@naturaltasmarketim.com adresine email göndererek veya 0 536 671 17 76 Natural Taş Marketim' i arayarak müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. Eğer siparişinizin ödemesi alınmış ve ürünler kargoya verilmemiş ise siparişiniz anında iptal edililir.